EVROPSKI KUPOVI

Šest golova u remiju Fejenorda i Slavije, bez pobjednika i u Lajpcigu

Poveli su Italijani u 17. minuti golom Murijela, da bi domaći sastav poravnao autogolom Zapakoste

Kiša golova u duelu Fejenorda i Slavije. AFP

Piše: M. K.

7.4.2022

Po jedna utakmica četvrtfinala Evropske i Konferencijske lige odigrane su večeras u nešto ranijem terminu, od 18:45 sati.

U Evropskoj ligi Lajpcig je ugostio Atalantu, a ovaj susret je okončan bez pobjednika, bilo je 1:1.

Poveli su gosti u 17. minuti golom Murijela, da bi domaći sastav poravnao autogolom Zapakoste (Zappacosta).

Duel Konferencijske lige odigrali su Fejenord i praška Slavija. Čak šest pogodaka viđeno je u ovoj odličnoj utakmici.

Prvi su do gola stigli Nizozemci i to preko Sinistera u 10. minuti. Na 1:1 se čekalo sve do 41. minute kada je poravnao Olajinka (Olayinka). Potom su Česi preokrenuli na 1:2 preko Sora u 67., da bi u 74. minuti za 2:2 pogodio Senesi.

Novu prednost Fejenordu je donio Kokču (Kokcu) u 86. minuti utakmice, da bi na konačnih 3:3 postavio Traore u petoj minuti sudijske nadoknade.