Gostovanje Salernitane na Olimpiku odradio i je i naš napadač Milan Đurić

Smoling slavi pogodak za pobjedu Rome. AFP

M. K.

10.4.2022

U 32. kolu Serije A, Roma je ugostila ekipu Salernitane i slavila s 2:1 nakon preokreta rezultata.

Gostovanje Salernitane na Olimpiku odradio i je i naš napadač Milan Đurić, koji je stigao dobiti i žuti karton.

Gosti su poveli u 22. minuti golom Radovanovića, a taj rezultat je stajao sve do 81. minute kada je počela drama kakva se može vidjeti samo u finišima mečeva italijanske Serije A.

Prvo je na 1:1 poravnao Perez da bi na 2:1 preokrenuo defanzivac Rimljana, Smoling (Smalling) u 85. minuti kada je odlično reagovao nakon jednog prekida, a asistencija je upisana Veretutu (Veretout).

Kiks dana napravio koji je na svom terenu usred borbe za naslov prvaka poražen od Fiorentine s 2:3.

Mertens i Osimen (Osimhen) bili su strijelci za domaće, dok su pobjedu Violama donijeli Gonzalez, Ikone i Kabral (Cabral).

Kiksala je i Atalanta koja je poražena kod Sasuoloa s 2:1, a pozicija koja vodi u Ligu prvaka nakon ovog poraza polako postaje nemoguća misija.