SUPER LIGA

Fenerbahče u najvećem turskom derbiju bolji od Galate

Feneru je večerašnja pobjeda (2:0) bila zlata vrijedna jer se bore za drugo mjesto i plasman u Ligu prvaka

Igrači Fenera slave pogodak protiv velikog rivala. Twitter

M. K.

10.4.2022

Veliki derbi turskog fudbala na prepunom Ulker stadionu odigrali su Fenerbahče i Galatasaraj u okviru 32. kola turske Super Lige, a slavio je Fener s 2:0.

Za razliku od Galatasaraja kojem je ova sezona odavno pala u zaborav i koji se nalazi na sramotnom 14. mjestu u ligi, Fenerbahčeu je na drugoj strani pobjeda bila zlata vrijedna jer se bore za drugo mjesto i plasman u Ligu prvaka.

Igrala se 26. minuta kada je Fener poveo golom Zajca 1:0.

Taj rezultat je stajao na displeju stadiona do 68. minute, kada je na 2:0 povisio Dursun i tu je bio kraj za Galatu koja je uspjela zatresti mrežu u 87. minuti, ali je gol poništen zbog faula Dervišoglua u napadu.