Čelzi trijumfovao u Madridu, ali Benzema i društvo slave plasman u polufinale

Bajern je u vodstvo doveo Levandovski u 52. minuti, ali je Čukvueze u 88. minuti pogodio za 1:1 što je Špancima bilo dovoljno za plasman u polufinale

Benzema ponovo zatresao mrežu Čelzija. AFP

M. K.

12.4.2022

Dvije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka večeras su bile na programu.

Nevjerovatnih 90 minuta odigrano je u Madridu gdje je Čelzi slavio s 1:3 i nakon ukupnih 4:4 u regularnom dijelu otišlo se u produžetke gdje je na kraju prolaz dalje slavio Real nakon pogotka Benzeme.

Poveo je Čelzi 0:1 u 15. minuti preko Monta na asistenciju Vernera, da bi na 0:2 povisio Rudiger u 51. minuti nakon asistencije Monta.

Potom je Čelzi povisio vodstvo na 0:3 preko Vernera kojem je asistirao Kovačić i to je već bio debakl domaćeg tima, ali srećom po njih Rodrigo pogađa za 1:3 u 80. minuti, za tada ukupnih 4:4 i produžetke.

A onda na scenu stupa Karim Benzema koji, nakon het-trika u Londonu, ponovo u 96. minuti večerašnjeg duela glavom pogađa mrežu "Plavaca" za 2:3, te, ispostavit će se, plasman u polufinale i pored domaćeg poraza.

U Minhenu je Bajern ugostio Viljareal, a na prvi gol se čekalo sve do 52. minute kada je Levandovski doveo Bavarce u vodstvo 1:0.

Ipak, gosti preko Čukvuezea dolaze do 1:1 i prolaza u polufinale Lige prvaka, jer je u prvom susretu bilo 1:0 za španski sastav.

TOK UTAKMICA

Kraj.

119. - Finiš je utakmice. Real je pred plasmanom u polufinale.

116. - Sebaljos mijenja Vinisijusa u Realu.

114. - Sada je i trener Čelzija Tuhel zaradio žuti karton. Odmah nakon njega i Aspilikueta.

110. - Haverc je požutio u sastavu Čelzija.

107. - Dvostruka izmjena u Čelziju, Tuhel iz igre izvodi Kovačića i Loftus-Čika, a uvodi Nigueza i Žoržinja.

105. - Kraj prvog produžetka. Čelzi vodi 2:3, ali to im za sad nije dovoljno za plasman dalje.

102. - Zaradio je žuti karton sada Zijeh.

96. - GOOOOOOOOOLL!!!! Vraća se Real sada pogotkom Karima Benzeme za 2:3. Ovo je rezultat koji "Kraljeve" vodi dalje.

90+3. - Kraj u Minhenu, rezultat je 1:1, Viljareal je eliminisao Bajern iz Lige prvaka jer je u prvom meču slavio s 1:0.

U Madridu produžeci.

88. - GOOOOOLL!!! Poravnao je Viljareal na 1:1 preko Čukvuezea i sada je Bajern taj koji ispada iz LP.

79. - GOOOOOLL!!! Smanjuje Real na 1:3 preko Rodriga nakon asistencije Modrića! Sjajna sad utakmica u Madridu.

75. GOOOOOOLLLL!!!! Nevjerovatnih 0:3 za Čelzi u Madridu, pogodio je Verner i sada je evropski prvak u polufinalu Lige prvaka!

Levandovski je donio prednost Bavarcima u Minhenu. AFP

63. - Pritisak Bajerna u Minhenu raste iz minute u minut.

62. - Čelzi je poveo 0:3 golom Alonsa, ali je nakon reakcije VAR-a gol poništen zbog igranja rukom.

57. - Ni nakon gola za 0:2 evropski prvak nije stao. I dalje Čelzi dosta ofanzivan u Madridu.

52. - GOOOOOOOOOOL!!! Vodi i Bajern protiv Viljareala 1:0, za ukupnih 1:1. Strijelac je Levandovski nakon asistencije Milera.

51. - GOOOOOOOOOOLL!!! Šta se dešava s Realom u Madridu? Čelzi je uduplao vodstvo i poravnao ukupni rezultat protiv Reala na 3:3. Sada je pogodio glavom Rudiger za 0:2!

50. - Kao što se i očekivalo Plavci su krenuli ofanzivno i u nastavku meča kako bi pokušali što prije postići i drugi gol koji bi poravnao ukupni rezultat na 3:3.

46. - Startao je drugi večerašnjih utakmica. Očekuje se još veća ofanziva Bajerna i Čelzija koji su prema trenutnim rezultatima ispali iz Lige prvaka.

45. - Kraj prvog poluvremena u Minhenu i Madridu. Jedan gol je viđen na večerašnjim utakmicama, onaj koji je postigao Čelzijev Mont u Madridu.

42. - Nevjerovatno da Real u finišu prvog dijela još nema udarca u okvir gola. Trenutni omjer je 0:2.

40.- Sane je uputio projektil prema golu Viljareala, ali ostaje 0:0, intervenisala je odbrana gostiju.

38. - I Benzema je zaradio žuti karton nakon jednog grubog starta.

Mont slavi pogodak protiv "Kraljeva". AFP

35. - Veliku priliku je imao Rudiger da potpuno vrati "Plavce" u igru, ali je promašio. U Minhenu je požutio Levandovski nakon grubog starta.

27. - Trenutno se ne dešava mnogo toga zanimljivog na večerašnjim mečevima.

20. - Smjenjuju se napadu u Minhenu, i dalje je 0:0. U Čelziju su svjesni da ih još jedan gol potpuno vraća u igru. Otvoren meč u Madridu.

15. - GOOOOOOOLL!!!! Mont dovodi Čelzi u vodstvo 0:1 u Madridu nakon asistencije Vernera. Sada je ukupan rezultat 3:2 za "Kraljeve".

11. - Otvorena utakmica i u Madridu. Požutio je u međuvremenu Džejms (James) kod Čelzija.

8. - Oslobodio se Viljareal početnog pritiska Bajerna.

4. - Vrlo ofanzivno je krenuo Bajern na gol španske ekipe koju večeras čeka najteža utakmica ove sezone.

1. - Počele su utakmice u Mihnenu i Madridu.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnih utakmica četvrtfinala evropske Lige prvaka.

Na "Santiago Bernebu" u Madridu Real će ugostiti Čelzi nakon pobjede u Londonu 1:3, kada je meč odlučio sjajni Karim Benzema s het-trikom.

U isto vrijeme u Minhenu na Alijanc Areni Bajern će ugostiti Viljareal nakon šokantnog poraza u Španiji rezultatom 1:0.

Jasno je da Madriđani nakon pobjede u Londonu imaju velike šanse za prolazak u polufinale, a dobru formu potvrđuju i u La Ligi gdje je proteklog vikenda Real na svom terenu savladao Getafe 2:0. U međuvremenu je Čelzi deklasirao Sautempton sa čak 6:0!

Trener Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) večeras neće moći računati na Hazara (Hazard), Iska (Isco), Militaa i Valjeha (Vallejo), dok za tim iz Londona nisu u konkurenciji Barkli (Barkley), Čilvel (Chilwell), Hadson Odoi (Hudson-Odoi) i Lukaku.

Iako je slavio 1:0 u Španiji, Viljareal i dalje nije favorit protiv Bajerna za plasman dalje, jer jasno je da će Bavarci odigrati mnogo bolju utakmicu u revanšu kod kuće gdje nerijetko gaze svoje protivnike.

Pokazao je, ipak, Viljareal da će to protiv njih biti mnogo teže uraditi, te da eliminacija Juventusa u osmini finala nije bila slučajna.

Nagelsman večeras ne može računati na Sara (Sarr), Sulea, Tolisoa (Tolisso) i Čupo-Motinga (Choupo-Moting), dok za Viljareal neće igrati Moreno.