UEFA TAKMIČENJA

Lajpcig preko Atalante do polufinala Evropske lige, Lester eliminisao PSV

Prvi gol u Bergamu zabio je Nkunku u 18. minuti, da bi isti igrač potvrdio pobjedu njemačke ekipe u 87. minuti, golom iz penala

Lajpcig odlično odradio teško gostovanje u Bergamu. AFP

M. K.

14.4.2022

Po jedan susret odigran je večeras, u nešto ranijem terminu, u Evropskoj i Konferencijskoj ligi.

U četvrtfinalu Evropske lige, nakon 1:1 u Njemačkoj, Atalanta je ugostila Lajpcig, a nakon 90 minuta bilo je 0:2, pa gosti mogu slaviti plasman u polufinale ovog takmičenja.

Prvi gol na utakmici zabio je Nkunku u 18. minuti nakon asistencije Lajmera, da bi isti igrač potvrdio pobjedu 0:2 njemačke ekipe u 87. minuti, golom iz penala.

U uzvratnom duelu četvrtfinala Konferencijske lige, snage su odmjerili PSV i Lester.

Nakon prvog meča bez golova, u revanšu je Lester slavio s 1:2 i izborio polufinale.

Poveli su domaćini u 27. minuti preko Zahavija, poravnao je u 77. Medison (Madddison), da bi plasman "Lisicama" u narednu fazu osigurao u 88. minuti Pereira.