Šok na Kamp Nou: Ajntraht pobijedio Barcelonu i ostavio je bez polufinala

Neočekivan poraz Katalonaca

Slavlje gostiju na Kamp Nou. AGENCIJE

14.4.2022

Ajntraht iz Frankfurta priredio je veliku senzaciju u revanš susretu četvrtfinala Evropske lige na Kamp Nou protiv Barcelone, koju je savladao s 2:3 i izbacio je iz takmičenja.

Sve je krenulo po zlu za domaći tim već u 4. minuti, kada je Erik Garsija (Eric Garcia) skrivio penal, koji je u gol za vodstvo gostiju pretvorio Filip Kostić.

Potpuni šok uslijedio je u 36. minuti, kada je Rafael Bore (Borre) sjajnim golom povisio na nedostižnih 0:2.

Debakl domaćina upotpunio je Kostić svojim drugim golom za 0:3 u 67. minuti.

Barca je do kraja uspjela ublažiti poraz preko Serhija Busketsa (Sergio Busquets - 91.) i Memfisa Depaja (Memphis Depay - 90+10.).

Tako je Ajntraht nakon 1:1 iz prvog meča prošao u polufinale, gdje ga čeka Vest Hem. Tim iz Londona je poslije 1:1 iz prvog meča u gostima savladao Lion s 1:3.

U drugom polufinalnom duelu Lajpcig će igrati s boljim iz duela između Rendžersa i Brage, gdje se igraju produžeci.

Prvi polufinalni mečevi igraju se 28. aprila, a revanši 5. maja.