Dortmund zabio šest golova Volfsburgu

Važna pobjeda Frajburga u borbi za Ligu prvaka

Haland: Dvostruki strijelac. AFP

16.4.2022

U današnja četiri susreta 30. kola njemačke Bundeslige postignuto je 10 golova, a čak sedam u duelu Borusije Dortmund i Volfsburga.

Slavili su "Milioneri" s ubjedljivih 6:1, zabivši pet puta za poluvrijeme. Redom su pogađali Tom Rote (Rothe - 24.), Aksel Vicel (Axel Witsel - 26.), Manuel Akanđi (Akanji - 28.), Emre Džan (Can - 35.) i Erling Haland (Halland - 38.).

Na 6:0 je svojim drugim golom u 54. minuti povisio Haland, a težak poraz gostiju ublažio je Ridle Baku u 82. minuti.

Frajburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića (23) istovremeno je došao do važne pobjede u borbi za Ligu prvaka, savladavši na domaćem terenu Bohum s 3:0. Dvostruki strijelac bio je Roland Salai (Sallai), koji je pogađao u 16. i 53. minuti, dok je autor preostalog gola bio Lukas Kubler u 5. minuti.

Demirović je priliku za igru dobio u 65. minuti.

Herta je došla do važna tri boda na gostovanju kod Augzburga (0:1), dok je susrer Majnca i Štutgarta završen bez pogodaka.