Duel starih rivala: Real u dramatičnom finišu slavio protiv Sevilje

Već nakon 25 minuta igre ofanzivni Andalužani su imali vodstvo 2:0

Benzema ponovo obradovao navijače Reala. Agencije

M. K.

17.4.2022

U okviru 32. kola španske La Lige jedan od derbija ovog vikenda odigrali su na stadionu "Ramon Sančez Pižuan" stari rivali Sevilja i Real Madrid.

Sevilja je derbi dočekala na odličnoj trećoj poziciji koja im garantuje Ligu prvaka, za koju inače nekoliko klubova vodi žestoku bitku ove sezone.

Na drugoj strani "Kraljevi", koji samo nekim čudo mogu ispustiti titulu ove sezone, s 12 bodova više od Barcelone, Sevilje i Atletika (svi po 60) dočekali su ovo gostovanje u dobroj atmosferi nakon nedavnog plasmana u polufinale Lige prvaka.

Od starta je Sevilja krenula dosta ofanzivno na gol gostiju, a već nakon 25 minuta igre imali su vodstvo 2:0 koje su im donijeli Rakitić (21.) i Lamela u 25. minuti utakmice.

U nastavku je Real prvo uspio smanjiti na 2:1 preko Rodriga (Rodrygo) u 50. minuti, da bi u 83. Naćo (Nacho) poravnao na 2:2.

Kad su svi očekivali kraj, u sudijskoj nadoknadi sjajni Benzema na asistenciju Rodriga pogađa za pobjedu Reala 2:3.