Junajted razbijen na Enfildu: Demonstracija sile Liverpula u najvećem engleskom derbiju

"Redsi" nastavljaju pohod ka tituli

Salah dvostruki strijelac za "Redse". AFP

19.4.2022

U najvećem derbiju engleskog fudbala, odigranom u sklopu 30. kola Premijer lige, Liverpul je na Enfildu razbio Mančester junajted s 4:0 i nastavio pohod ka tituli prvaka.

Poveli su "Redsi" već u 4. minuti. Sjevnula je kontra preko Mohameda Salaha, koji je proigrao Luisa Dijasa (Diaz), a ovaj rutinski matirao Davida De Heu (Gea).

Najljepši trenutak meča desio se u 22. minuti. Akciju kao s video igrice i asistenciju Sadija Manea golom je krunisao Salah.

U strijelce se u 68. minuti upisao i Mane golom poslije asistencije Dijasa.

Debakl gostiju s Old Traforda potvrdio je Salah svojim drugim golom u 85. minuti.

Liverpul je ovom pobjedom ponovo izbio na prvo mjesto i ima dva boda više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji sutra igra s Brajtonom.

Mančester junatejd je, s druge strane, pao na šesto mjesto s 54 boda, te ja minus tri od Totenhema i četvrte pozicije koja vodi u Ligi prvaka.

Spomenimo i sjajan gest navijača domaćina, koji su u 7. minuti odali počast preminulom novorođenom sinu Kristijan Ronalda (Cristiano), koji večeras nije igrao.

U strijelce se u 68. minuti upisao i Mane golom poslije asistencije Dijaza.