LIGA 1

Bordo prosuo vodstvo i približio se nižem rangu, Ahmedhodžić požutio

Strasbur Sanjina Prcića (igrao od 67. minute) ugostio je Ren, a završeno je pobjedom domaćih 2:1

Ahmedhodžić i društvo izgubili dva vrijedna boda u bici za opstanak. AFP

M. K.

20.4.2022

Francuzi su igrali večeras susrete vanrednog 33. kola Lige 1.

Nama su najzanimljiviji bili mečevi klubova za koje nastupaju reprezentativci naše zemlje.

U nešto tranijem terminu, Bordo Anela Ahmedhodžića odigrao je 2:2 protiv Sent Etjena u derbiju začelja.

Anel je odigrao cijelu utakmicu za Bordo, uspio je zaraditi i žuti karton, a njegova ekipa je ovim remijem dodatno sebi smanjila šanse za opstanak.

Vodili su domaći 2:0 golovima Mare i Onane nakon 23 minute, da bi u nastavku meča gostima bod donijeli Bouanga i Nordin.

Strasbur Sanjina Prcića (igrao od 67. minute) ugostio je Ren, a završeno je pobjedom domaćih 2:1, dok je Olimpik Marsej ugostio sastav Nanta i slavio s 3:2, uz dva gola sjajnog Pajea (Payet).

Sead Kolašinac kod Olimpika je ušao u igru u 90. minuti.

Lider PSG gostovao je kod Anžera, a završeno je trijumfom Parižana rezultatom 0:3, pogađali su Mbape (Mbappe), Ramos  i Markinjos (Marquinhos).