Šok na Koševu: Kapić se srušio na teren i ostao nepomično ležati

Ubrzo je na teren ušla i Hitna pomoć

Veznjka Sarajeva je na nosilima završio u kolima Hitne pomoći. Avaz

Piše: G. Š.

23.4.2022

U 49. minuti meča Sarajevo - Tuzla City(0:1) veznjak domaćina Rifet Kapić se srušio na teren, izgubio je svijest i ostao nepomično ležati. Prethodno je dodao jednu loptu, a potom digao ruke za izmjenu...

Ubrzo je na teren ušla i Hitna pomoć, te je fudbaler bordo tima na nosilima, ali pri svijesti, završio u kolima Hitne pomoći.

Kapića je zamijenio Adnan Šećerović...

Inače, Tuzla City vodi u derbija 27. kola m:tel Premijer lige BiH (0:1). Sarajeva je na početku meča vršilo pritisak na zadnju liniju gostiju, ali nije ušlo u konkretnije prilike.

Najzanimljiviji trenutak prvog poluvrmena dogodio se u 35. minuti, kada Adnan Džafić doveo goste u prednost. Bila je to sjajna kontra Tuzla Cityja, a nakon asistencije Dofoa napadač gostiju istrčava sam ispred Dizdarevića i matira golmana Sarajeva. Ipak, prilikom prijema lopte igrao je rukom, ali se sudije nisu oglasile…

Do odlaska ekipa na odmor Sarajevo je imalo inicijativu, ali nije ugrozilo gol gostiju.