Sarajevo poraženo spornim pogotkom Džafića

Trenutak kada lopta udara u ruku Džafića. Screenshot

Piše: G. Š.

23.4.2022

Sarajevo je danas poraženo (0:1) od Tuzla Cityja, u derbiju 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Tuzlaci su ostvarili pobjedu za drugu, evropsku poziciju u bh. eliti, a bordo timu - bar kroz prvenstvo, zatvorili vrata Evrope.

U prvom poluvremenu Sarajevo je bilo ofanzivnije i bolje stajalo na terenu, ali je Adnan Džafić prije kraja prvog poluvremena šokirao domaće pogotkom za 0:1. Pogotku Džafića prethodilo je njegovo igranje rukom, ali sudija je odlučio da se igra nastavi...

U drugom poluvremenu Sarajevo je pokušavalo stići do poravnanja rezultata, a - između ostalog, gledali smo i šokantne scena na terenu. Naime, fudbaler Sarajeva Rifet Kapić srušio se na teren, te je morala intervenisati i Hitna pomoć, koja ga je odvezla u bolnicu.