BUNDESLIGA

Na pet utakmica postignuto 22 gola: Spektakularan preokret u Lajpcigu

Usred Saksonije slavio je Union Berlin sa 2:1 i tako se brutalno osvetio današnjem rivalu za poraz od prije tri dana u polufinalu DFB kupa

Prednost je imao Red Bulov klub - golom Poulsena iz prvog šuta. Agencije

G. Š.

23.4.2022

Lajpcig komplikuje trku za Ligu prvaka u Njemačkoj do maksimuma. Otkako je ekipu preuzeo Domeniko Tedesko "Bikovi" su se potpuno stabilizovali, izborili prolaz u polufinale Lige Evrope, posljednjih sedmica slove za tim s najboljom formom u Bundesligi, da bi danas, kad se najmanje očekivalo, doživjeli poraz koji bi mogao skupo da ih košta. Usred Saksonije slavio je Union Berlin sa 2:1 i tako se brutalno osvetio današnjem rivalu za poraz od prije tri dana u polufinalu DFB kupa.

Tada je Union dugo vodio sa 1:0 i sigurno koračao ka finalu, da bi Lajpcig pogotkom u sudijskoj nadoknadi došao do potpunog preokreta. Sada potpuno ista priča, samo s drukčijim krajem. Prednost je imao Red Bulov klub - golom Poulsena iz prvog šuta domaćina na meču, a za "happy end" Berlinaca pobrinuo se iskusni stručnjak s njihove klupe Urš Fišer. Švajcarac je u 85. minutu na teren poslao Sven Mihela i Kevina Berensa. Prošlo je svega petnaestak sekundi kada je Mihel poravnao na 1:1, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije isti igrač asistirao za Berensa - 1:2. Šok kakav se nije dogodio u kratkoj historiji RB Lajpciga.

Ovo praktično znači da su se monci iz Kuće starog šumara potpuno uključili u borbu za Ligu šampiona, pošto za "Bikovima" zaostaju samo četiri boda, dok je Bajer Leverkuzen preuzeo treću poziciju.

Petak

Volfzburg - Majnc 5:0 (5:0)

(Vind 8, 42, Kruze 24, 35, 45+2)

Subota

Frajburg našeg Ermedina Demirovića (23) odigrao je 3:3 protiv Borusije M'Gladbah. "Zmaj" je odigrao prvo poluvrijeme, a njegova ekipa nakon 13 minuta igre imala dva gola zaostatka.

Frajburg - Menhengladbah 3:3 (0:2)

(Grifo 49. penal, Ginter 61., Linhart 80. - Bensebajni 3., Embolo 13., Štindl 90+3)

Ajntraht - Hofenhajm 2:2 (0:1)

(Endika 32., Kamada 65. - Endika 12. ag, Ruter 78.)

Keln - Bilefeld 3:1 (1:0)

(Ut 3., Modeset 43., Tilman 86. - Hibers 33.)

Grojter Firt - Leverkuzen 1:4 (1:2)