Pogledajte kako je Muhamet Demir namjerno promašio penal za pobjedu

Bila je to utakmica o kojoj će se još dugo pričati

Muhamet Demir je napravio fer-plej potez godine. Haber

G. Š.

23.4.2022

Gaziantep i Goztepe naših Kenana Pirića, Marka Mihojevića, Dine Arslanagića i Adisa Jahovića odigrali su 1:1 u 34. kolu turske Superlige. No, bila je to utakmica o kojoj će se još dugo pričati. Gosti su u 2. minuti sudijske nadaknode drugog poluvremena poveli sa 1:0 golom Jahovića, a četiri minute kasnije Gaziantep je izjednačio preko Figueireda.

U 9. minuti sudijske nadoknade vremena dosuđen je penal za domaće nakon jednog duela u 16 metara između napadača Gaziantepa i golmana. Premda je fudbaler Gaziantepa odmah pokazao sudiji da nije bilo kontakta za penal, djelilac pravde nije promijenio odluku. I gosti su pokušali na sve načine uvjeriti sudiju da promijeni odluke, ali se to nije dogodilo.

No, Muhamet Demir (Muhammet) je onda napravio fer-plej potez godine. Namjerno je promašio penal za pobjedu svoje ekipe te  dobio ovacije publike.

Za razliku od Arslanagića, koji je bio starter, Jahović je odigrao posljednje 22 minute, a Pirić i Mihojević nisu ulazili u igru.