SUPER LIGA TURSKE

Važan trijumf Konjaspora u borbi za Ligu prvaka: Hadžiahmetović asistirao poput Bekama

Šehić i Hadžiahmetović su proveli svih 90 minuta na terenu u timu Konjaspora

Bh. veznjak u odličnoj formi. Twitter

M. K.

24.4.2022

Ekipe Malatijaspora i Konjaspora odigrale su meč 34. kola turske Super Lige, a gosti su slavili rezultatom 2:3.

Konjaspor je već nakon sedam minute igre imao prednost kada je pogodio Bardakči, nakon dobre reakcije na sjajan ubačaj našeg veznjaka Amira Hadžiahmetovića u stilu Dejvida Bekama (David Beckham).

Koka je u 37. minuti povisio vodstvo gostiju na 0:2 da bi Teteh u 47. minuti matirao našeg Ibrahima Šehića za 1:2. Ipak, treći gol za goste postiže Skubič (59.), a konačnih 2:3 postavlja Diko (Dicko) iz penala u 62. minuti.

Šehić i Hadžiahmetović su proveli svih 90 minuta na terenu u timu Konjaspora dok bivšeg igrača Sarajeva, Amara Rahmanovića, nije bilo zbog suspenzije.

Ekipa Konjaspora je nakon ovog trijumfa treća sa 64 boda, jednim manje od drugog Fenerbahčea.

U Turskoj drugo mjesto donosi plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.