Savladan gradski rival: Liverpul nastavio utrku za naslov prvaka

Robertson pogađa mrežu Evertona. AFP

M. K.

24.4.2022

Gradski derbi na Enfildu, u okviru 34. kola Premijeršipa, odigrali su Liverpul i Everton našeg golmana Asmira Begovića, koji je ovaj duel ispratio s klupe.

Nije prikazana pretjerano zanimljiva utakmica, pogotovo prvo poluvrijeme koje je bilo za zaborav.

Na kraju su odlučili pogoci u nastavku meča, a završeno je pobjedom "Redsa" 2:0.

U 62. minuti gol za 1:0 je postigao Robertson nakon sjajne asistencije Salaha. Sve dileme oko pobjednika riješio je Origi pogotkom u 85. minuti meča za konačnih 2:0.

Liverpul je tako nastavio utrku za naslov prvaka Engleske, drugi su i imaju bod manje od lidera Mančester sitija.