Fejnord u golijadi na De Kajpu savladao Marsej, remi Lestera i Rome

Odigrani prvi polufinalni mečevi

Desers: Junak Fejnorda. AFP

28.4.2022

U prvom susretu polufinala Konferencijske lige, Marsej bh. reprezentativca Seada Kolašinca (27) pretrpio je minimalan poraz na gostovanju kod Fejnorda.

Sjajan meč na De Kajpu donio je pet golova i pobjedu domaćina, koji je slavio s 3:2.

Siril Desers (Cyriel Dessers) je u 18. minuti doveo Fejnord u vodstvo, koje je svega dva minuta kasnije udvostručio Luis Sinistera (Sinisterra).

Gosti iz Francuske su se uspjeli vratiti u meč i poravnati preko Bambe Dijenga (Dieng) u 28. i Žersona (Gerson) u 40. minuti.

Prednost nizozemskom timu pred revanš na Velodromu donio je Desers svojim drugim golom u 46. minuti.

Kolašinac je ostao na klupi i nije ulazio u igru.

Drugi duel između Lestera i Rome završen je bez pobjednika 1:1.

Rimljani su prvi poveli golom Lorenca Pelegrinija (Lorenzo Pellegrini) iz 15. minute, a poravnao je Ademola Lukman (Lookman) u 67.