Meč protiv Viljareala napadač Liverpula će posebno pamtiti: Srušio rekord legendarnog Drogbe

Mane najbolji Afrikanac u Ligi prvaka. AFP

M. K.

4.5.2022

Napadač Senegala, Sadio Mane, sinoć je postigao gol u nevjerovatnom preokretu Liverpula protiv Viljareala, koji je vodio 2:0 nakon prvih 45 minuta, da bi u nastavku "Redsi" slavili s 2:3.

Zanimljivo da je u ovoj utakmici Senegalac oborio rekord legendarnog Didiera Drogbe.

Naime, Mane je postao najbolji afrički strijelac u nokaut fazi Lige prvaka svih vremena.

Taj gol bio je 15. za Manea u nokaut fazi najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu, te je nadmašio legende Obale Slonovače. Na trećem mjestu je Mohamed Salah sa 11 golova, a legenda Intera i Barcelone, Kamerunac Samuel Eto (Eto'o) zabio ih je 10.

Ono što je također impresivno jeste da je Mane prvi put u nokaut fazi Lige prvaka nastupio tokom sezone 2017/18, a u tako kratkom periodu jedino je zvijezda Reala, Karim Benzema, dao više golova od njega - 16.