SERIJA A

Inter preokretom do važnih bodova, Džeko ušao u nastavku i asistirao

Uslijedio je pravi šok na "Meaci" kada je Empoli poveo preko Pinamontija u 5. minuti

Lautaro Martinez nakon pogotka za 2:2. AFP

M. K.

6.5.2022

Inter, koji vodi žestoku bitku s Milanom za naslov prvaka, u 36. kolu Serije A večeras je ugostio sastav Empolija, kojem ova utakmica nije imala preveliki rezultatski značaj.

Ipak, daleko od toga da je Empoli došao u Milan da se brani.

Uslijedio je pravi šok na "Meaci" kada je Empoli poveo preko Pinamontija u 5. minuti meča. U 28. minuti je već bilo 0:2 kada je strijelac za goste bio Asilani, da bi Inter, ipak, do odmora poravnao na 2:2 autogolom Romanjolija (Romagnoli) u 40., te Martineza u 45. minuti.

U nastavku Inter pojačava ofanzivu,  a u 65. minuti dolaze do 3:2 preko sjajnog Lautara Martineza.

Upravo je njega naš Edin Džeko zamijenio u 70. minuti utakmice.

Konačnih 4:2 postavlja Sančez (Sanchez) u sudijskoj nadoknadi nakon asistencije Džeke, koji je prije toga pogodio stativu.