TROFEJ IDE U MILAN

Slavlje "Nerazura": Džeko i društvo osvojili Kup Italije

Naš napadač je bio starter u večerašnjoj utakmici odigranoj na prepunom Olimpiku

Džeko je večeras bio u startnoj postavi "Nerazura". AFP

M. K.

11.5.2022

Inter je osvojio Kup Italije. Finale Kupa Italije odigrano je na prepunom rimskom Olimpiku, a Inter je bio bolji od Juventusa.

Od prve minute u Interu je igrao i naš Edin Džeko, a zamijenjen je u 63. minuti.

Nisu se svi gledaoci kako treba ni smjestili na svoja mjesta, a već se tresla mreža "Stare dame" nakon što je u 6. minuti pogodio Barela (Barella) nakon asistencije Brozovića.

Dominirao je Inter i u ostatku prvog dijela, dok su se kod Juventusa istakli Vlahović i Dibala (Dybala) s nekoliko opasnih pokušaja.

A onda je u nastavku Juventus od 50. do 52. minute uspio napraviti veliki preokret na 2:1, pogocima Sandra i Vlahovića.

Ipak, Inter u 79. minuti koristi penal, te preko Čalhanoglua (Calhanoglu) poravnava na 2:2.

Nakon 2:2 u regularnom toku otišlo se u produžetke gdje je Inter odigrao sjajno.

Hrvatski veznjak Perišić u 98. minuti pogađa za 3:2 Intera, i to iz drugog večeras dosuđenog penala za "Nerazure". Nisu ni došli sebi igrači Juvea od šoka, a sjajni Perišić u 102. minuti postiže lijep gol za 4:2.

Nisu se mreže tresle u drugom produžetku, pa su igrači iz Milana mogli početi veliko slavlje.