Nastavlja se drama u Engleskoj: Liverpul nakon preokreta ostao u igri za titulu

"Redsi" u posljednje kolo ulaze sa 89 bodova, jednim manje od Mančester sitija

Minamino i Matip junaci "Redsa". Twitter

17.5.2022

Fudbaleri Liverpula nakon preokreta su pobijedili Sautempton (2:1) i tako ostali u igri za titulu prvaka Engleske.

Sautempton je poveo u 13. minuti kada je Natan Redmond (Nathan) matirao Alisona Bekera (Allison Becker), međutim Redsi su se 14 minuta kasnije vratili u život preko Takumija Minamina.

Od starta drugog dijela izabranici Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) su krenuli u napad po drugi gol, ali nisu mogli do njega sve do 67. minute kada se u strijelce upisao Joel Matip.

Nakon jednog kornera Matip je glavom zahvatio loptu, a lopta je dosta sretno prevarila golmana Sautemptona.

Liverpul u posljednje kolo ulazi sa 89 bodova, jednim manje od Mančester sitija. "Redsi" će u 38. kolu igrati protiv Vulverhemptona, a Siti protiv Aston Vile.