PORAZ RENDŽERSA

Ajntraht je prvak Evropske lige nakon boljeg izvođenja penala

Regularnih 90 minuta utakmice u Sevilji završeno je 1:1, pa se otišlo u produžetke, a potom i penale

Piše: M. K.

18.5.2022

+6

Finale Evropske lige večeras su u Sevilji odigrale ekipe Ajntrahta i Glazgov Rendžersa.

Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Nije se mnogo toga dešavalo u prvom poluvremenu, da bi se u nastavku mreže zatresle dva puta.

Prvi su u tome uspjeli igrači Rendžersa odnosno Aribo koji pogađa za 1:0 u 57. minuti meča. Nije dugo trajala radost navijača iz Škotske jer je već u 69. minuti Bore poravnao na 1:1.

Taj rezultat je ostao do kraja regularnog dijela meča, pa se otišlo u produžetke.

Prvi produžetak je završen identičnim rezultatom, pogotka nije bilo ni u drugom, pa su penali odlučili prvaka, a tamo su jaču koncentraciju imali igrači Ajtrahta i slavili naslov prvaka Evropske lige za 2022. godinu.

TOK UTAKMICE

Kraj.

5:4 - Pogađa Bore, Ajtraht je prvak Evropske lige!

4:4 - Poravnava Glazgov preko Rufea.

4:3 - Vodi Ajntraht, siguran je Kostić.

3:3 - Promašio je Remzi za Glazgov.

3:3 - Novo poravnanje Nijemcima donosi Kamada.

2:3 - Vodi Glazgov ponovo golom Arfilda.

2:2 - Pogađa i Hrustić.

1:2 - Dejvis donosi novo vodstvo Glazgovu.

1:1 - Poravnao je Lenc za Ajntraht.

0:1 - Pogađa Tavernijer za Rendžers.

Počinje penal serija, prvi će šutirati Rendžersi.

120. - Kraj i drugog produžetka, penali će odlučiti prvaka Evropske lige za 2022..

115. - Zaprijetio je sada Dejvis u redovima njemačke ekipe, ali ostaje 1:1.

112. - Kamada je pao u kaznenom prostoru Rendžersa, ali ništa od penala.

106. - Utakmica je nastavljena, igrat će se još 15 minuta.

105. - Završen prvi produžetak, bez promjene, sve smo bliži penalima.

100. - Kao da se ekipe boje otvoriti previše, dosta oprezna igra na obje strane.

95. - Mogao je Bore i do drugog gola večeras, ali je odbrana Glazgova na vrijeme reagovala.

91. - Počeo je prvi produžetak.

90+4. - Kraj regularnog dijela meča, rezultat je 1:1, idemo u produžetke.

90. - Igra se sudijska nadoknada u Sevilji.

Bore je donio poravnanje Nijemcima. AFP

86. - Ulazimo u sam finiš meča, sve miriše na produžetke.

81. - Nisu se ekipe povukle, kao da i jedni i drugi žele izbjeći produžetke.

75. - Hauge je zaprijetio, ali je poslao loptu visoko preko gola Rendžersa.

73. - Požutio je sada Rajt u ekipi Rendžersa.

69. - GOOOOOOOOOOOOOOLL!! Isplatila se ofanziva njemačkog tima, sada je 1:1! Pogodio je Bore nakon asistencije Kostića.

62. - Napao je Ajntraht, očekivano, nakon pogotka Glazgova.

57. - GOOOOOOOOOOLLLL!!!! Vode Rendžersi 1:0, strijelac je Aribo koji koristi grešku igrača Ajntrahta!

54. - Tražili su penal iz ekipe Ajntrahta, ali nakon analize VAR-a neće ga dobiti.

52. - Ponovo se primirila utakmica u Sevilji.

49. - Ponovo su Nijemci ti koji su napali na početku poluvremena.

46. - Nastavljena je utakmica, u nastavku su očekuju golovi, ekipe su premalo pružile u prvih 45 minuta.

Žestoka bitka za svaku loptu traje u Sevilji. AFP

45+5. - Kraj prvog poluvremena. Očekivalo se više od obje ekipe.

45. - Dobra prilika za tim iz Glazgova, ali Džek šutira preko gola.

40. - Nešto ofanziviji je sastav Rendžersa u finišu prvog dijela. U udarcima na gol vodi Ajntraht 11:2.

36. - Pokušao je sad igrač Rendžersa Lundstram, ali Trap brani. Malo se toga desilo zanimljivog do sad u prvom dijelu meča.

31. - Kostić je opasno zaprijetio, ali lopta odlazi pored stative.

25. - Prijete i Rendžersi. Aribo je pokušao sa oko 16 metara, lopta odlazi malo pored lijeve stative. Velika prilika za Glazgovčane.

22. - I So sada pokušava s distance, ali preko gola.

20. - Knauf je sada pokušao, ali je izborio samo korner za Ajntraht.

15. - Ajntraht je opasnija ekipa u Sevilji, pokazuju da su kvalitetniji i tehnički potkovaniji tim, međutim do sad nisu imali velike koristi od svega toga. I dalje je 0:0.

10. - Nema još šuteva u okvir gola. U međuvremenu je Rode nastavio meč.

6. - Rode je zadobio povredu u sastavu Ajntrahta.

3. - Njemački sastav je prvi krenuo u napad, odmah na startu žele uspostaviti terensku inicijativu.

1. - Počela je utakmica u Sevilji. Ovo je susret dvije ofanzivne ekipe, pa se večeras očekuju i golovi.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos finala Evropske lige u Sevilji gdje će snage večeras od 21 sat, na stadionu "Ramon Sanchez Pizjuan", odmjeriti njemački i škotski timovi - Ajntraht i Glazgov Rendžers.

Oba kluba već dugi niz godina čekaju na novi evropski trofej.

Kod Rendžersa se to čekanje proteže na pola vijeka, od 1972., kad je ekipa iz Glazgova u finalu tadašnjeg Kupa pobjednika kupova odigranom na u Barceloni pobijedila, moskovski Dinamo sa 3:2.

S druge strane, Anjtrahtovi navijači novo slavlje u finalima evropskih takmičenja čekaju od finala Kupa UEFA 1980., kad su u dvije utakmice pobijedili Borusiju Menhengladbah zahvaljujući većem broju golova u gostima (1:0, 2:3).

- Osjećam da nam cijela Njemačka drži palčeve, to nam daje dodatnu energiju, rekao je trener kluba iz Frankfurta, Oliver Glasner, prije obračuna sa Škotima.

- Kada si u nokaut fazi, to je sve ili ništa, a karakter mojih igrača je izvanredan, rekao je trener Rendžersa, Đovani van Bronkhorst (Giovanni van Bronckhorst).

- Biti u mogućnosti da pobijedimo jake protivnike je zaista dobro, tako da imamo karakter da igramo ovo finale, imamo kvalitet, a imamo i veru. To je najvažnije, imati vjeru da možeš da pobijediš, dodao je on.

Nakon što je jučer uhapšeno pet navijača Ajntrahta zbog napada na navijače škotskog tima, danas su ponovo zabilježeni incidenti u Sevilji.