LIGA 1

Sanjin Prcić ostao bez Evrope

Sanjin Prcić je igrao 72 minute u dresu Strazbura koji je na gostovanju kod Marseja našeg Seada Kolašinca doživio potop

Sanjin Prcić. Arhiva

Piše: G. Š.

21.5.2022

Večeras su odigrane utakmice posljednjeg kola francuske Lige 1. Sanjin Prcić je igrao 72 minute u dresu Strazbura koji je na gostovanju kod Marseja našeg Seada Kolašinca doživio potop (4:0).

Na drugoj strani, ekipa Nice na gostovanju kod Remsa je napravila lud preokret. Na poluvremenu je bilo 2:0 za domaćina, a onda je u drugom poluvremenu Nica postigla čak tri pogotka i stigla do pobjede. Na taj način Nica se plasirala u Konferencijsku ligu, dok je Prcićev Strazbur ostao na šestom mjestu (bez plasmana u evropska takmičenja).

Od ranije je poznato da je šampion PSG, koji je večeras slavio protiv Meca sa visokih 5:0. U duelu između Bresta i Bordoa našeg Anela Ahmedhodića rezultat je bio 2:4, ali je opet ispao u niži rang. Ahmedhodžić je za pobjedničku ekipu  odigrao svih 90 minuta.

Iz lige ispadaju Mec i Bordo, dok će u doigravanje za opstanak St. Etijen.