"Kraljevi" slave Kurtou i Vinisijusa

Nova titula za Real. AFP

28.5.2022

Fudbaleri Real Madrida po rekordni 14. put postali su prvaci Evrope.

Tim Karla Anćelotija (Ancelotti) je u velikom finalu odigranom na Stad de Fransu u Parizu slavio protiv Liverpula s 1:0.

Gol odluke postigao je Žunior Vinisijus (Junior Vinicius) u 59. minuti susreta.

KRAJ - Real je novi prvak Evrope!

83' - Nevjerovatni Kurtoa je ponovo sjajno odbranio i opet Salahu. Prvo ime utakmice je Belgijanac.

80' - Kurtoa po ko zna koji put spašava Real. Sada zaustavlja pokušaj Dioga Žote.

69' - I opet je Kurtoa odbranio Salahu. Golman Reala definitivno igrač utakmice.

64' - Brani sada Kurtoa Salahu. Belgijanac je jedan od junaka Reala večeras.

63' - Kakav šok za Liverpul u ovim trenucima. Bili su mnogo bolji, ali su primili gol iz prve izglednije situacije pred svojim golom.

59' - GOOOOOOOL! Real je poveo golom Vinisijusa! Asistenciju je upisao Valverde.

57' - Traje pritisak Liverpula od početka drugog dijela. Izgleda da su izabranici Jirgena Klopa odlučno krenuli po vodeći gol.

47' - Odmah je Liverpul zaprijetio. Opasna lopta Aleksandera Arnolda za Dijaza, ali je odbrana Reala dobro reagirala i otklonila opasnost.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Parizu. Liverpul je bio dominantan, ali nije uspio zabiti iz 10 upućenih udaraca ka golu Reala. S druge strane, tim iz Madrida nije niti jednom šutirao u okvir, što pokazuje njegovu nemoć.

45+3' - Definitivno nema ništa od gola.

44' - Gleda se VAR trenutno.

43' - Benzema je pogodio mrežu Alisona, ali je gol poništen zbog ofsajda.

41' - Šutirao je Henderson iz daljine, a lopta otišla pored gola.

34' - Pokušao je Salah glavom, ali opet je Kurtoa na mjestu. Sjajno izdanje golmana Reala.

29' - Nakon uraganskih pet minuta Liverpula tokom kojih su "Redsi" propustili čak četiri dobre šanse, Real je uspio da koliko-toliko stane na loptu i malo smiri tempo igre.

26' - 6:0 je u udarcima za Liverpul.

26' - Veliki pritisak Liverpula u ovim trenucima. Krenuli su "Redsi" po gol, to je očito.

21' - Najbolja šansa za Liverpul. Mane je pogodio stativu. Dosta sreće sada za Real.

18' - Imali su "Redsi" još dva pokušaja. Prvo je šutirao Tijago, a zatim Salah. Kurtoa je u oba navrata bio siguran.

17' - Liverpul prvi zaprijetio preko Salaha. Odbranio je Kurtoa njegov udarac.

17' - Dosta grešaka u napadu prave obje ekipe. S druge strane, odbrane dobro rade svoj posao.

15' - Još nema prilika. Treneri su oprezno ušli u utakmicu.

9' - Mane je pokušao uposliti Dijaza, ali je njegov pas bio prejak.

5' - Liverpul je nešto agresivniji. "Redsi" presingom pokušavaju natjerati posljednju liniju Reala na grešku.

4' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama.

1' - Utakmica je počela!

21:35 - Igrači su izašli na teren. Ide prvo intoniranje himne Lige prvaka i utakmica će početi.

21:28 - U međuvremenu popularna kubanska pjevačica Kamila Kabeljo (Camila Cabello) izvodi svoj performans na ceremoniji otvaranja.

21:25 - Utakmica bi prema posljednjim informacijama trebala početi u 21:36 sati.

21:14 - Na tribinama je mirno, ali je ispred haos. Navijači Liverpula su preskočili ogradu i provalili na stadion.

21:10 - Ponovo je prolongiran početak utakmice. Sada za 21:30.

20:50 - Utakmica će kasniti 15 minuta.

Navodno je ispred stadiona došlo do haosa i problema s ulaskom navijača, a početak meča je odložen iz bezbjednosnih razloga.

20:45 - Večerašnju utakmicu sudit će francuski arbitar Klemen Turpan (Clement Turpin).

Turpan je FIFA sudija od 2010. godine, a ove sezone sudio je šest mečeva Lige prvaka, četiri u grupnoj fazi, zatim duel osmine finala između Bajerna i Slazburga (7:1), te četvrtfinali meč Čelzija i Reala Madrida (1:3).

20:35 - Liverpul će večeras tražiti svoju sedmu titulu, a Real Madrid rekordnu 14.

"Redsi" su posljednji put prvaci Evrope bili u sezoni 2018./19., a "Kraljevi" u sezoni 2017./18.

20:30 - Treneri obje momčadi, Jirgen Klop i Karlo Anćeloti, odlučili su se za najjače sastave.

Liverpul: Alison, Aleksandar Arnold, Dijaz, Fabinjo, Henderson, Konate, Mane, Robertson, Salah, Tijago, Van Dajk.

Real Madrid: Kurtoa, Alaba, Benzema, Karvahal, Kazemiro, Kros, Mendi, Militao, Modrić, Valverede, Vinisijus.