Teški domaći porazi Belgije i Hrvatske, Danci nadigrali svjetske prvake

Tako ubjedljivom porazu Hrvatske, svjetskog vicerpvaka, niko se nije nadao

Nizozemci protutnjali kroz komšiluk. AFP

M. K.

3.6.2022

Takmičenje u Ligi nacija nastavljeno je večeras, a odigrano je nekoliko izuzetno jakih mečeva.

Pravi šok priredila je u Ligi A Austrija u Osijeku gdje je pregazila domaći sastav Hrvatske, aktuelnog viceprvaka svijeta.

Arnautović, Gregorić i Sabicer (Sabitzer) tresli su mrežu "Vatrenih" od 41. do 57. minute utakmice za konačnih 0:3.

Težak domaći poraz doživjela je i Belgija u Briselu gdje su gostovale njihove komšije Nizozemci.

Popularne "Oranje" slavili su s 1:4, a redom su zabijali za goste Bregvin (Bergwijn), Depaj (Depay), Damfriz (Dumfries), te ponovo Depaj. Jedini gol za Belgiju bio je djelo Batšuaija (Batshuayi) u sudijskoj nadoknadi.

Francuska je ugostila Dansku, također u okviru najjače Lige A, a završeno je 1:2.

"Trikolori" su poveli preko Benzeme u prvom dijelu, da bi poravnao Kornelijus (Cornelius) u nastavku meča, a isti igrač u samom finišu donosi pobjedu Dancima 1:2.