LIGA NACIJA

"Zmajevi" savladali Rumune, Prevljak je novi junak nacije

Ove dvije selekcije su do večerašnjeg meča odigrale četiri susreta i to u okviru kvalifikacija za Evropska prvenstva

Mnogo bolja igra "Zmajeva" nego protiv Finske. ANADOLIJA

Piše: M. K.

7.6.2022

U 2. kolu grupe 3 Lige B trećeg izdanja Lige nacija, naša fudbalska selekcija ugostila je Rumune u Zenici i upisala pobjedu 1:0.

Gol odluke postigao je novi junak nacije, Smail Prevljak, koji je nakon gola u finišu u Finskoj (1:1), i večeras pogodio u 69. minuti za 1:0.

Duljević je probio po lijevoj strani, ubacio do golmana Rumuna koji je odbio loptu, a Prevljak je bio na mjesto i pogodio mrežu za konačnih 1:0.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90+2. - Prekid su izveli Rumuni, bilo je opasno pred našim golom.

90. - Ulazimo u sam finiš, igrat će se još četiri minute.

87. - Izašli su Rumuni visoko sada, žele da izjednače, ali bh. igrači znalački čuvaju stečenu prednost.

86. - Bešić je ušao u igru.

83. - Ulazi se u finiš meča, i dalje vodimo 1:0.

81. - Bešić ulazi umjesto Stevanovića.

75. - Otvorili su se Rumuni sada, ali dobro naši igrači kontrolišu igru i drže minimalno vodstvo.

69. - GOOOOOOOOLL!!!! Vodimo 1:0 golom Prevljaka! Duljević je probio po lijevoj strani, ubacio do golmana Rumuna koji je odbio loptu, a Prevljak je bio na mjesto i pogodio mrežu.

67. - Kolašinac mijenja Ćivića.

65. - Zatresla se mreža Rumuna, ali sudija svira faul u napadu.

Navijači Rumunije napravili su bakljadu u drugom dijelu meča. GORAN ŠUMAR

63. - Mreže u Zenici miruju, nisu izmjene za sad donijele mnogo toga.

58. - Pojačava pritisak naš tim, ali se Rumuni dobro brane.

53. - Rumunski napad je sada završio šutem preko tribine stadiona.

51. - Upropastio je Ćivić obećavajući napad BiH lošim ubačajem sa strane.

47. - Na terenu su Pjanić, Prevljak i Hadžiahmetović. Izašli su Prcić, Cimirot i Džeko.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici, u nastavku očekujemo konačno pogodak "Zmajeva".

Nova zastava Fanatikosa - Avaz
Posjeta je daleko od one na koju smo navikli iz nekih prijašnjih vremena - Avaz
Igrače dočekala jaka kiša u Zenici - Avaz
Rumunski navijači na Bilinom polju - Avaz
+12

45+1. - Kraj prvog poluvremena.

43. - Prvi udarac u okvir gola smo sada imali, nakon jedne gužve Džeko je pokušao, ali golman gostiju brani.

38. - BHFanaticosi su napustili stadion.

37. - Mnogo sreće imamo sada. Rumuni promašuju nemoguće!

33. - Navijači ponovo uzvikuju "Ivajlo odlazi!", a postavili su i transparent s porukom: "Krizno stanje, sra**e. Petev vani. Koga dalje?".

30. - Uspjeli su se nakratko Rumuni osloboditi pritiska.

24. - Dominacija našeg tima, ali nema promjene rezultata. Najbolju šansu, i jedinu na utakmici do sad, imali su Rumuni.

20. - Velika prilika za Rumune iz kontranapada. Ahmedhodžić spašava naš nebranjen gol.

18. - BHFanatikosi sada prozivaju selektora, uzvikuju "Ivajlo odlazi!"

17. - Rumuni su sad pokušali izvesti kontranapad, ali ih nije bilo dovoljno u fazi napada jer su se svi povukli na svoju polovicu.

Fanatikosi su poručili: Krizno stanje, sra**e. Petev vani . Koga dalje?. GORAN ŠUMAR

15. - Ćivić je povrijeđen. Ostao je na zemlji.

12. - Uvijek agilni Stevanović pokušava da probije po desnoj strani, ali otklanjaju Rumuni opasnost.

9. - Splasnula je sada malo igra nakon nekoliko opasnih napada BiH.

6. - Dobra prilika za BiH, nakon nekoliko pokušaja bh. igrača dobili smo korner.

5. - Visoko su izašli naši igrači, pokušavaju izvršiti pritisak na gol Rumunije.

3. - Otvorena igra oba tima od početka.

1. - Utakmica je konačno počela nešto iza 21 sat. Prvi napad pripada Rumunima.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Lige B Lige nacija između selekcija BiH i Rumunije na Bilinom polju u Zenici.

"Zmajevi" će večeras od 20:45 sati odigrati prvu domaću utakmicu trećeg ciklusa Lige nacija.

Podsjetimo, naš tim je u subotu na gostovanju kod Finske, golom Smaila Prevljaka u 93. minuti, osvojio bod (1:1), dok su Rumuni istu noć poraženi na gostovanju kod Crne Gore s 2:0.

Ove dvije selekcije su do sad odigrale četiri međusobna susreta i to u okviru kvalifikacija za Evropska prvenstva. Rumuni su ostvarili tri pobjede, dok je naša selekcija slavila jednom, uz gol razliku 9:2 na strani Rumunije.

Naime, UEFA je na svojoj zvaničnoj stranici objavila spisak naših reprezentativaca, a nova imena, za razliku od utakmice u Helsinkuju, su Nemanja Bilbija, Mateo Sušić i Haris Duljević.

Svoj duel ranije večeras u našoj grupi odigrali su Finska i Crna Gora, a slavili su domaćini s 2:0. Pogotke za Fince postigao je Pohjanpalo u 31. i 38. minuti utakmice.

Večerašnji sastavi. UEFA

Poznat je i sastav našeg tima za večerašnju utakmicu:

Ibrahim Šehić, Mateo Sušić, Anel Ahmedhodžić, Siniša Saničanin, Eldar Ćivić, Gojko Cimirot, Sanjin Prcić, Amer Gojak, Miroslav Stevanović, Haris Duljević i Edin Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Ćetković, Danilović, Kolašinac, Bešić, Bilbija, Prevljak, Pjanić, Hotić, Menalo, Hadžiahmetović i Miličević.

Podrška selekciji BiH neće izostajati.

Popularni "Fanatikosi" se okupljaju u parku preko puta Tržnog centra "Džananović". Inače, na ulicama Zenice i oko stadiona Bilino polje primjetili smo stotine navijača u dresovima naše selekcije sa šalovima i zastavama.

Također, podršku će imati i Rumuni. Velike mjere obezbjeđenja su prisutne, jer će na utakmici biti i stotinjak gostujućih navijača.

U 20 sati počela je padati i jaka kiša, pa su navijači počeli trčati prema stadionu, osim vatrene navijačke grupe BHFanatikos koja u tim trenucima još nije krenula na stadion. I pored jake kiše tribine Bilinog polja se pune.

BHFanatikosi i Rumuni nalaze se na istoj tribini, dok je "Jug" prazan. Oko 4.000 navijača se okupilo na zeničkom stadionu.

Utakmica u Zenici kasni, već je prošlo više od 10 minuta od momenta kad je meč trebao početi. Igrači treba uskoro da se pojave na terenu što su upravo i učinili s 15 minuta zakašnjenja.

Navodno, Rumuni nisu htjeli izaći zbog grmljavine, te su službena lica provjerila vremensku prognozu.