KVALIFIKACIJE

Hrustićeva "bomba" dovela Australiju na korak od Mundijala

U 84. minuti Australija je došla do gola koji joj je obezbjedio plasman u finale ovog interkontinentalnog baraža.

Hrustić slavi pogodak. AFP

M. K.

7.6.2022

Fudbaleri Australije došli su na korak od plasmana na Svjetsko prvenstvo u fudbalu, pošto su bili bolji od Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 2:1.

Igrač porijeklom sa ovih prostora, Ajdin Hrustić, fantastičnim volejom pogodio je mrežu Emirata nakon što je lopta zakačila jednog od protivničkih igrača i promijenila smjer.

Tako su u svojevrsnom polufinalu baraža "kenguri" izborili za utakmicu protiv Perua koja će se igrati 13. juna i taj meč će za obje reprezentacije biti posljednji stepenik koji moraju da preskoče kako bi otišli u Katar.

Pobjednik tog duela će na Mundijalu igrati u grupi D zajedno sa Francuskom, Danskom i Tunisom.