VAR je odlučio da je gol Džeke regularan. ANADOLIJA

Piše: M. K.

14.6.2022

Fudbalske selekcije BiH i Finske još jednom su se srele večeras u Zenici, na stadionu Bilino polje, u okviru 4. kola grupe 3 Lige B novog izdanja Lige nacija.

Utakmica je završena rezultatom 3:2 za naš tim koji je tako zadržao prvo mjesto u svojoj grupi.

Prava golijada viđena je u prvih 45 minuta.

Poveli su "Zmajevi" 1:0 golom Pjanića iz penala u 5. minuti.

A onda šok u Zenici. Finci golovima Pukija i Kalmana od 10. do 18. minute dolaze do 1:2. Ipak, za remi na poluvremenu pobrinuo se Džeko koji pogađa za 2:2, i to nakon reakcije VAR-a jer mu je gol poništen zbog sumnje u ofsajd.

U nastavku dolazimo do preokreta.

Džeko je na asistenciju Krunića u 58. minuti pogodio za, ispostavit će se, konačnih 3:2.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90. - Igrat će se još tri minute. Zaradio je žuti karton selektor Petev.

88. - Napadaju Finci, sada su dobili i korner.

86. - Ulazimo u finiš meča.

84. - Finci su izašli visoko, idu sad na sve ili ništa, žele ostati neporaženi. Sad Puki ponovo prijeti sa oko 16 metara.

80. - Borba na sredini terena za svaku loptu.

75. - Gojak mijenja Pjanića koji dobiva aplauz.

75. - Nakon jednog kontranapada Džeko je bio u dobroj šansi, ali mu brani golman Finske.

71. - Ulazi Kovačević umjesto Ahmedhodžića.

71. - Crnogorci, u međuvremenu u našoj grupi, vode čak 0:3 u Rumuniji.

68. - Čivić mijenja Kolašinca.

67. - Smjenjuju se napadi domaćeg i gostujućeg sastava.

63. - Finci su krenuli u napad, promašili su sada dvije velike šanse u istoj minuti.

58. - GOOOOOOOOLL!!!! Džeko, nakon asistencije Krunića, pogađa za 3:2 preciznim udarcem u donji lijevi ugao gola Finske.

54. - Ponovo noćna mora zvana Puki. Pogriješio je Ahmedhodžić, ali srećom Puki ne koristi odličnu priliku.

53. - Ponovo su se Finci oslobodili početnog pritiska BiH na startu drugog dijela.

48. - Dobar pokušaj Hadžiahmetovića iz daljine.

48. - Ofanziva "Zmajeva" na startu drugog dijela.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme. Petev je uradio dvije izmjene. Hadžiahmetović i Miličević su na terenu. Izašli su Prcić i Duljević.

BiH i Finska igraju na Bilinom polju izuzetno važan meč u Ligi nacija - Avaz
+7

Kraj prvog dijela.

45+2. - Požutio je Prcić.

45. - Finiš je prvog dijela.

44. - U međuvremenu su u našoj grupi 3 Crnogorci poveli u Rumuniji 0:1.

40. - Otvorena utakmica u finišu prvog dijela. "Zmajevi" nešto agresivniji.

35. - Ponovo se probudila publika u Zenici. Nova serija napada "Zmajeva".

30. - GOOOOOOOL!!! Sada je 2:2. Pogodio je Džeko, ali je gol poništen zbog navodnog ofsajda. Ipak, VAR je odlučio da je gol regularan.

25. - Naši igrači su očito u šoku nakon 1:2. Pokušavamo organizovati neki napad, ali Finci sve to lako zaustavljaju. Sada igraju bez pritiska.

21. - Večeras selekcija BiH napada, a Finci zabijaju golove.

19. - GOL! Finci vode 1:2, strijelac ja Kalman!

17. - Velika prilika za naš tim. Duljevićev pokušaj iskosa odbija golman Finske, ali niko nije stigao da pokupi loptu.

15. - Potpuno je utihnuo stadion nakon gola Pukija. Finci su se oslobodili početnog pritiska BiH.

11. - GOL! Puki je sada poravnao na 1:1. Nisu Finci ništa napravili do ovog pogotka.

8. - Nastavili smo s napadima, gol Finske "visi u zraku" sada.

5. - GOOOOOOOOOL!!!! Vodimo golom Pjanića iz penala!

3. - Penal za "Zmajeve"!

2. - Počeli smo ofanzivno, zaprijetio je Duljević sada.

1. - Počeo je susret BiH i Finske. "Zmajevi" pobjedom mogu zacementirati prvu poziciju u grupi 3 Lige B ovogodišnjeg izdanja Lige nacija.

20:42 - Za razliku od Fanatikosa, navijači sa na zapadnoj tribini pozdravili Peteva pljeskom.

20:40 - Intoniraju se himne u ovim trenucima. Sve je spremno za duel BiH - Finska.

20:35 - Navijačka grupa BH Fanaticos ponovo skandira ime selektora Ivajla Peteva. Traže njegovu ostavku, čuje se "Ivajlo odlazi!" s tribine na kojoj su Fanaticosi.

20:30 - Već sad je jasno da se po posjeti ova utakmica ne može porediti s nekim ranijim mečevima "Zmajeva". Jasno je da će tribine biti pune večeras, osim jedne koja je morala biti zatvorena zbog kazne UEFA-e.

Ibišević podigao publiku na noge. GORAN ŠUMAR

20:20 - Legendarni napadač BiH, Vedad Ibišević, stigao je večeras na Bilino polje gdje će dati podršku "Zmajeva". Vedo je dočekan gromoglasnim aplaui skandiranjem njegovog imena.

Stigli su i Fanatikosi. GORAN ŠUMAR

20:10 - U isto vrijeme dok BiH bude igrala protiv Finske selekcija Rumunije većeras će ugostiti Crnu Goru. Podsjetimo, Rumune smo pobijedili u Zenici 1:0, dok smo u subotu protiv Crne Gore u Podgorici odigrali 1:1.

20:00 - Poznati je i sastav koji je odabrao Ivajlo Petev za večerašnji meč: Šehić – Stevanović, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Kolašinac – Prcić, Pjanić, Krunić – Menalo, Duljević, Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Ćetković, Ćivić, Miličević, Saničanin, Bešić, Prevljak, Cimirot, Gojak, Hadžiahmetović, Kovačević i Demirović.

Velika podrška selekciji BiH večeras neće izostati. GORAN ŠUMAR

19:50 - Večerašnji meč sudit će Bugarin Georgi Kabakov. Asistenti su Martin Margaritov i Dijan Valkov, a četvrti sudija je Dragomir Draganov, svi iz Bugarske.

19:45 - Nakon tri odigrana kola prvo mjesto u grupi 3 Lige B zauzima naša selekcija sa pet bodova, dok je Finska druga sa četiri. Crna Gora na trećem mjestu također ima četiri boda, a Rumunija je četvrta s tri.

Podsjetimo, prva utakmica u Helsinkiju završena je rezultatom 1:1.

"Zmajevi" i Finci do sada su odigrali šest međusobnih susreta. Obje selekcije su ostvarile po dvije pobjede, a dva meča su završena neriješenim rezultatom. Gol razlika je izjednačena i iznosi 9:9.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola Lige nacija, u kojoj se na stadionu Bilno polje u Zenici sastaju selekcije BiH i Finske.