URUGVAJSKI NAPADAČ

Umjesto prvog gola za "Redse", veliki promašaj: Najskuplje pojačanje Liverpula se propisno obrukalo

Nakon šuta Mohameda Salaha lopta se odbila od stativu, na nju je natrčao urugvajski napadač i poslao je visoko preko gola

Težak promašaj Nunjeza. Twitter

12.7.2022

Najskuplje pojačanje u historiji Liverpula Darvin Nunjez (Darwin Nunez) koji je za 100 miliona funti stigao iz Benfike propisno se obrukao u prijateljskom susretu s Mančester junajtedom (0:4).

Novi trener Junajteda Erik Ten Hag izveo je mnogo jači tim nego njegov kolega s druge strane. Za "Crvene đavole" pogađali su Džejdon Sančo (Jadon Sancho) u 12., Fred u 30. i povratnik u tim s Old Traforda Entoni Martial (Anthony) u 33. minuti. U 70. minuti Fakundo Pelistri (Facundo Pellistri) je postavio konačnih 4:0.

Utakmicu je, osim visoke pobjede Junajteda, obilježio i veliki promašaj Nunjeza. On je u samoj završnici imao priliku da postigne utješni pogodak. Nakon šuta Mohameda Salaha lopta se odbila od stativu, na nju je natrčao urugvajski napadač i poslao je visoko preko gola.