Prvi gol, odnosno autogol, postigao je u 38. minuti Pavlović

Sa današnjeg duela na Mokrom Docu. NK Posušje

Piše: G. Š.

30.7.2022

Fudbaleri banjalučkog Borca su u prvoj utakmici 3. kola m:tel Premijer lige BiH pobijedili Posušje na Mokrom Docu - 0:2 (0:1). Prvi gol, odnosno autogol, postigao je u 38. minuti Pavlović, koji je glavom loptu poslao u vlastitu mrežu. Defanzivac domaćina praktično je lobovao svog istrčalog golmana Kukića.

Tačku na "i" stavio je Meleg u drugoj minuti sudijeke nadoknade utakmice.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Inače, domaći tim je bio nešto konkretniji u prvih 45. minuta, ali je nes(p)retnim autogolom Pavlovića otišao u rezultatski minus. Nije mnogo ponudio Borac u prvom dijelu igre, ali je imao sreće...

Lijep fudbal nije viđen ni u drugom poluvremenu, jer je to bila utakmica sa jako malo prilika na obje strane terena. Međutim, viđen je još jedan pogodak u nadoknadi utakmice, kada je Meleg pogodio za Borac i konačnih 0:2. Zanimljivo, Meleg je u igru ušao u 90. minuti. Tako je Borac tek u 3. kolu ostvario prvu prvenstvenu pobjedu.