Dinamo slavio u Bugarskoj, Menalo ušao u drugom poluvremenu

"Modri" uspješni u Bugarskoj. 7sport.net

M. K.

2.8.2022

Fudbaleri Dinama s 1:2 su večeras u gostima slavili nad Ludogorecom u prvom meču 3. pretkola Lige prvaka.

Tako se ekipa Ante Čačića dovela u lijepu poziciju pred revanš, gdje će pred svojim navijačima na Maksimiru pokušati ovjeriti plasman u play-off Lige prvaka.

Fenomenalno je Dinamo otvorio večeras utakmicu u Razgradu i za devet minuta poveo s 0:2.

Prvo je u 6. minuti pogodio Perić na asistenciju Lauritsena, a tri minute poslije Pat trese svoju mrežu. Vratio se Ludogorec u 22. minuti preko Tekpeteja, ali to je sve što je uspio uraditi pošto je do kraja ostalo 1:2.

Naš reprezentativac Luka Menalo je odradio posljednjih 20 minuta.

Od ostalih mečeva vijedi izdvojiti pobjedu Viktorije nad ekipom koja je ranije eliminisala Zrinjski, Šerifom, rezultatom 1:2.

Monako je ugostio PSV, a na kraju je bilo 1:1.