KRALJEVI OSVOJILI SUPERKUP

Prestigao Raula: Benzema postao drugi strijelac Reala u historiji

Raul je stao na 324, Karim Benzema sad ima 325, a Ronaldo je stao na 450 golova u dresu Reala

Veliki uspjeh Benzeme. TWITTER

M. K.

11.8.2022

Pobjedom 2:0 nad Anjtrahtom Real Madrid je osvojio Superkupe Evrope sinoć na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju.

Pobjedu Reala potvrdio je Karim Benzema golom u 65. minuti. Prvi pogodak postigao je Alaba u 37. minuti.

S tim je golom Benzema izbio na drugo mjesto tabele najboljih klupskih strijelaca u historiji kluba.

Raul je na 324, Karim Benzema na 325, a Ronaldo na 450 golova. Francuz će u decembru proslaviti 35. rođendan i mnogi će se pitati može li do kraja karijere prestići fenomenalnog Portugalca.

Španski prvak je ovim trijumfom zaradio 5 miliona eura UEFA premije, a Ajntrahtu će pripasti 3,5 miliona. Tim iz Frankfurta fino zarađuje u posljednje vrijeme, ali rezultatski nije dobro krenula u novu sezonu.