KONFERENCIJSKA LIGA

Hamrun nastavio sa iznenađenjima: Nakon Veleža eliminisali i Levski

Da stvar bude bolja, Maltežani su produžetke izborili golom u sudijskoj nadoknadi, minut nakon što je Levski došao do izjednačenja

Slavlje igrača i navijača. Twitter

12.8.2022

Fudbaleri Hamruna sa Malte napravili su pravu senzaciju pošto su eliminisali Levski iz Sofije i plasirali se u plej-of kvalifikacija Konferencijske lige.

Nakon što su u 2. pretkolu eliminisali Velež, Hamrun je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio i bugarsku ekipu. Levski je u prvoj utakmici odigranoj na Malti slavio sa 1:0, da bi Hamrun u revanšu bio bolji sa 2:1.

Da stvar bude bolja, Maltežani su produžetke izborili golom u sudijskoj nadoknadi, minut nakon što je Levski došao do izjednačenja, a pogodio je Rajan Kamenzuli (Ryan Camenzuli)). Prethodno je Hamrun poveo u 78. minuti pogotkom Metjua Giljamijera (Matthew Guillaumier), da bi Levski poravnao rezultat u 90. minuti preko Cunamija (Tsunami). I kada su Bugari mislili da će proći dalje, ukazao se Kamenzuli i donio produžetke svom timu.

Na kraju su penali odlučivali, koje možete pogledati OVDJE.