LA LIGA

Atletiko novu sezonu otvorio pobjedom, briljirali Morata i Feliks

"Jorgandžije" su do vodstva stigle u 15. minuti, kada je proigravanje Feliksa iskoristio Morata

"Jorgandžije" sigurne protiv Hetafea. Twitter

15.8.2022

Atletiko Madrid je novu sezonu otvorio na najbolji način, pošto je kao gost savladao Hetafe sa sigurnih 3:0, a briljirali su dvostruki strijelac Alvaro Morata i Žoao Feliks (Joao Felix) koji je upisao tri asistencije.

"Jorgandžije" su do vodstva stigle u 15. minuti, kada je proigravanje Feliksa iskoristio Morata i postigao svoj prvi gol na večerašnjoj utakmici. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku su viđena još dva pogotka.

Morata je u 59. minuti uduplao prednost svog tima, a konačan rezultat postavio je Antoan Grizman (Antoinne Griezmann) koji je postigao gol u 75. minuti.

Inače, Morata se ove sezone vratio sa dvogodišnje posudbe iz Juventusa. "Stara dama" nije željela produžiti saradnju s njim, pa se on vratio u Atletiko. Zanimljivo da su Atletiko i Juventus igrali prijateljsku utakmicu, a "Jorgandžije" su slavile 4:0 uz tri gola Morate.

Španski napadač je, prema navodima brojnih svjetskih medija, trenutno na radaru Mančester junajteda.