Šokantan poraz "Milionera": Vodili 2:0 do 89. minute i izgubili

Verder kreirao veliki preokret na Signal Iduna Parku

Verder s dva gola u nadoknadi stigao do pobjede. TWITTER

20.8.2022

Borusija iz Dortmunda imala je vodstvo od 2:0 u susretu 3. kola Bundeslige protiv Verdera iz Bremena do samog finiša, ali je na šokantan način ostala bez bodova.

Julijan Brandt (Julian - 45+2.) i Rafael Gereiro (Raphael Guerreiro - 77.) bili su strijelci za domaći tim, koji je bio nadomak treće pobjede.

Ipak, gosti su se vratili u igru golom Lija Bjukenena (Lee Buchanan) u 89. minuti, da bi s dva gola u sudijskoj nadoknadi stigli do potpunog preokreta.

Prvo je Niklas Šmit (Schmidt) u 93. pogodio za poravnanje, a dvije minute kasnije Oliver Burk (Burke) za pobjedu tima iz Bremena.

Bajer Leverkuzen je istovremeno deklasiran od Hofenhajma, koji ga je na Baj Areni savladao s 0:3.

Pogađali su Kristof Baumgartner (Christoph) u 9., Andrej Kramarić u 35. i Žoržinjo Ruter (Georginio Rutter) u 78. minuti.

U ostalim susretim Majnc je kao gost s 1:2 savladao Augbzurg našeg Ermedina Demirovića (24), koji je postigao prvijenac za svoj klub.

Frajburg je istim rezultatom slavio u gostima kod Štutgarta, dok su Volfsburg i Šalke odigrali bez golova 0:0.