MODRI U LIGI PRVAKA

Dinamo napunio klupsku kasu, majstoriju Petkovića vrijedi pogledati više puta

U 35. minuti dogodio se trenutak magije, kada je Stefan Ristovski centrirao sa desne strane, a Bruno Petković postigao čaroban gol makazicama

Trenutak magije Brune Petkovića. 24sata.hr

25.8.2022

Dinamo Zagreb naših Luke Menala i Amera Gojaka plasirao se u grupnu fazu Lige prvaka nakon što je sinoć na Maksimiru savladao Bodo Glimt sa 4:1.

"Modri" su revanš dočekali sa zaostatkom iz prvog meča (1:0). U regularnih 90 minuta su bili bolji sa 2:1, a onda su u produžecima na krilima Josipa Drmića i Petra Bočkaja došli do pobjede i Lige prvaka.

Dinamo je poveo već u 4. minuti pogotkom Mislava Oršića, a u 35. minuti dogodio se trenutak magije. Stefan Ristovski je centrirao sa desne strane, a napadač "Modrih" Bruno Petković postigao čaroban gol makazicama. Za Bodo Glimt je pogodio Albert Grenbek (Gronbaek) u 70. minuti.

Kada je riječ o bh. reprezentativcima, Gojak je igrao od 60. minute, dok Menalo nije ulazio u igru.

Dinamo je plasmanom u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja zaradio 18 miliona eura. "Modri" će danas saznati svoje rivale, pošto je žrijeb zakazan za 18:00 sati.