Nemilosrdni Siti i Haland, nova pobjeda i Arsenala

Burmut i Volvsi su odigrali utakmicu bez golova

Haland: Postigao het-trick. Twitter

31.8.2022

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Notingem Forest u 5. kolu Premijer lige sa 6:0, a prva zvijezda večeri bio je Erling Haland (Haaland) koji je postigao tri gola u razmaku od svega 26 minuta.

Prvi gol postigao je u 12. minuti, a drugi u 23., da bi het-trik kompletirao u 38. minuti nakon asistencije Džona Stonsa (John Stones). Gdje su "Građani" stali u prvom, nastavili su u drugom poluvremenu.

Već nakon pet minuta nastavka pogodio je Žoao Kanselo (Joao Cancelo). U 65. minuti pogodio je i Julian Alvarez, a u 87. minuti isti igrač je postavio konačni rezultat.

U terminu od 20:30 igrale su se još dvije utakmice. Arsenal je savladao Aston Vilu sa 2:1 golovima Gabrijela Žesusa (Jesus) i Gabrijela Martinelija (Martinelli), dok je jedini gol za Vilu bio djelo Daglasa Luiza (Douglas). Burmut i Volvsi su odigrali utakmicu bez golova.