Bez pobjednika u 168. vječitom derbiju: Partizan se spasio s penala

"Crveno-bijeli" su poveli u 26. minuti sjajnim pogotkom Osmana Bukarija

31.8.2022

Sa večerašnjeg derbija - Avaz
+1

Partizan i Crvena zvezda u 168. vječitom derbiju odigranom remizirali su rezultatom 1:1 u meču 9. kola srbijanske Superlige.

Zvezda je bila bolji rival, imala i vodstvo, ali je na kraju susret vječitih rivala završen bez pobjednika. "Crveno-bijeli" su poveli u 26. minuti sjajnim pogotkom Osmana Bukarija.

Imala je Zvezda još nekoliko prilika, ali ih nije iskoristila. Kako to obično biva, ko ne iskoristi svoje prilike bude kažnjen. Tako je i Bibras Natko (Natcho) u 56. minuti realizirao jedanaesterac i za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Crvena zvezda je trenutno lider Superlige sa 19 bodova, drugi je Novi Pazar sa 18, a treći FK Voždovac koji ima 17 bodova. Partizan trenutno zauzima 8. mjesto sa 12 bodova.