Pogledajte pogodak Mislava Oršića kojim je Dinamo pobijedio Čelzi

Petković je izbacio loptu za Oršića koji je istrčao kontranapad, a potom savladao Kepu Arizabalagu

Oršić: Slavlje nakon pogotka. Screenshot

6.9.2022

Dinamo Zagreb priredio je pravu senzaciju na otvaranju nove sezone Lige prvaka, jer je na svom Maksimu pobijedio Čelzi rezultatom 1:0.

Čelzi je od samog početka utakmice krenuo sa napadima, ali nije mogao do gola. Onda je u 13. minuti bljesnula kontra. Bruno Petković je izbacio loptu za Mislava Oršića koji je istrčao kontranapad, a potom savladao Kepu Arizabalagu (Arrizabalaga).

Londonski "Plavci" su do poravnanja došli u 50. minuti, ali je pogodak Pjera Emerika Obamejanga (Pierre Emerick Aubameyang) poništen zbog ofsajda.

"Modri" su u 56. minuti mogli i do drugog pogotka, ali je okvir gola zaustavio šut Stefana Ristovskog. Na kraju je susret na Maksimiru završen rezultatom 1:0.