Siti na krilima Halanda razbio Sevilju

Verati i Vlahović u duelu. Twitter

Piše: E. Ć.

6.9.2022

Fudbalerima PSG-a pripao je derbi prvog kola nove sezone Lige prvaka, pošto su na svom terenu slavili protiv Juventusa sa 2:1.

Parižani su do vodstva stigli u 5. minuti preko Kilijana Embapea (Kylian Mbappe). Isti igrač je udvostručio prednost u 22. minuti.

Utješni gol za Juventus bio je djelo rezerviste Vestona Mekenija (Weston McKennie).

U okviru ove grupe H Benfika je pobijedila Makabi Haifu sa 2:0.

Aktuelni prvak Evrope Real Madrid uvjerljivo je slavio na gostovanju kod Seltika sa 3:0. Meč je obilježila i povreda Karima Benzeme zbog koje je Francuz napustio igru u 30. minuti.

Kraljevski klub je u 56. minuti probio otpor Seltika golom Vinisijusa (Vinicius Jr.), a četiri minute kasnije pogodio je Luka Modrić. Eden Azar (Hazard) je postavio konačan rezultat u 77. minuti.