LA LIGA

Drama u Kadizu: Sudija morao prekinuti utakmicu

Nesretni gledalac prvo se žalio na mučninu, potom je izgubio svijest, a zatim se ispostavilo se da je problem srčane prirode

U 80. minuti pri rezultatu 2:0 za Katalonce, sudija je dao znak za prekid meča jer se unesrećeni navijač bori za život. Društvene mreže

G. Š.

10.9.2022

Utakmica 5. kola španskog prvenstva između Kadiza i Barcelone prekinuta je u 80. minuti jer je jedan gledalacna tribinama doživjela srčani udar! Nesretni gledalac prvo se žalio na mučninu, potom je izgubio svijest, a zatim se ispostavilo se da je problem srčane prirode.

U 80. minuti pri rezultatu 2:0 za Katalonce, sudija je dao znak za prekid meča jer se unesrećeni navijač bori za život, što su mu zvižducima signalizirali prisutni navijači. Golman domaćina Ledesme, iza čijeg gola se i događao šokantan scenarij, dotrčao je do tribine i dodao navijačima defibrilator klupskog medicinskog osoblja.

Kamere su zabilježile uplašena lica svih prisutnih, a stoper Barse Ronald Araujo molitvom na terenu pokušao je pomoći nesretnom navijaču.

Utakmica je nastavljena, a Barsa je preko Fatija i Dembelea postigla još dva gola.