Asensio šutnuo bocu s vodom i ljutito sjeo na klupu

Asensio: Nadao se minutaži, ali nije je dobio. AGENCIJE

A. V.

12.9.2022

Madridski Real je u susretu 5. kola španske La Lige savladao Majorku s 4:1 i zadržao maksimalan učinak.

Gosti su poveli golom Vedata Murićija (Muriqi) u 35. minuti), a izjednačio je Fede Valverde u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Vinisijus Žunior (Vinicius Junior) zabio je za preokret u 72. minuti, a pogocima Rodriga (Rodrygo) u 89. i Antonija Ridigera (Rudiger) u 93. minuti evropski i španski  prvak zapečatio je sigurne bodove.

Utakmicu u Madridu obilježio je i Realov ofanzivac Marko Asensio (Marco, 26), kojeg je Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) poslao na zagrijavanje u drugom poluvremenu.

Asensio se nadao minutaži, ali nije je dobio. S klupe su ulazili Načo (Nacho), Modrić, Kamavinga (Camavinga) i Karvahal (Carvajal), što je Asensija jako naljutilo. Šutnuo bocu s vodom i ljutito sjeo na klupu.

- Asensio je ljut jer ne igra? Slažem se s njim, imat ću to na umu - rekao je Anćeloti novinarima nakon Realove pobjede.

Ove sezone Asensio ima 17 odigranih minuta kroz dva upisana nastupa za Real, a Anćeloti ga ne vidi u užim kombinacijama za prvi sastav.

Asensiju je zbog očajne minutaže upitan i odlazak na SP u Katar sa selekcijom Španije.