Haland majstorijom presudio bivšem klubu, kiksevi Čelzija i Juventusa

Očekivane pobjede Reala i PSG-a

Haland briljirao večeras. AP PHOTO / DAVE THOMPSON

14.9.2022

Večeras je u Ligi prvaka odigrano sedam susreta drugog kola u grupama A, E, F, G i H.

Noć je, između ostalog, obilježio Erling Haland (Haaland), koji je majstorskim golom u 84. minuti presudio svom bivšem klubu Borusiji Dortmund i donio preokret i pobjedu Mančester Sitiju (2:1) u derbiju grupe G.

Prethodno je u 80. minuti za 1:1 pogodio Džon Stons (John Stones), nakon što je goste iz Njemačke u vodstvo u 56. doveo Džud Belingam (Jude Bellingham).

Iznenađenje se desilo na Stamford Bridžu u susretu grupe E između Čelzija i Salzburga, gdje je bilo 1:1.

Domaći su imali vodstvo zahvaljujući golu Rahima Sterlinga (Raheem Sterling) iz 48. minute, a veliki bod gostima u 75. minuti donio je Noa Okafor (Noah).

Juventus je ponovo razočarao svoje navijače, izgubivši u Torinu od Benfike s 1:2.

Arkadijuš Milik (Arkadiusz Milik) je u 4. minuti pogodio za vodstvo "Stare dame", ali je u nastavku uslijedio preokret gostiju u režiji Žoao Marija (Joao - 43. penal) i Davida Neresa (55.).

Real Madrid je golovima Fedea Valverdea iz 80. i Marka Asensija (Marco) iz 91. minute očekivano slavio protiv Lajpciga (2:0) u susretu grupe F.

PSG je u susretu grupe H također očekivano savladao Makabi Haifu s 1:3 uz golove Lionela Mesija (Messi - 37.), Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe - 69.) i Nejmara (Neymar - 88.).