LIGA NACIJA

Srbija na krilima Mitrovića do pobjede protiv Švedske, u utorak odluka o pobjedniku grupe

"Orlovi" protiv Norveške za osvajanje grupe

Mitrović: Postigao het-trik. Mondo.rs

25.9.2022

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je uvjerljivu pobjedu u Beogradu protiv Švedske sa 4:1 u utakmici 5. kola Četvrte grupe B divizije Lige nacija.

Junak "Orlova" bio je napadač Aleksandar Mitrović koji je postigao tri gola. Nije sve počelo najbolje za Srbiju, jer su Šveđani poveli u 15. minuti. Dejan Kuluševski je uposlio Viktora Klaesena (Claesson). No tri minute su trebale da Aleksandar Mitrović izjednači.

Isti igrač je u finišu prvog dijela donio preokret Srbiji. Pet minuta u nastavku mu je bilo potrebno da kompletira het-trik, kada je pogodio na asistenciju Dušana Vlahovića.

Konačnih 4:1 postavio je Saša Lukić u 70. minuti utakmice. Nakon ove pobjede Srbija se izjednačila na vrhu tabele sa Norveškom, koja je danas izgubila protiv Slovenije (2:1).

Odluka o pobjedniku Četvrte grupe pada u utorak, a odlučivat će se u direktnom duelu Norveške i Srbije.