LIGA NACIJA

Enrike: Poraz uvijek boli, prvo poluvrijeme bilo je najgore od kada sam selektor

Istakao je da bi bilo bolje ići na Mundijal u Katar s pobjedničkim nizom, ali i da vjeruje u svoj tim

Luis Enrike. Arhiva

G. Š.

25.9.2022

U pretposljednjem kolu Lige nacija - grupa A, Španija je poraženi na domaćem terenu od Švicarske sa 2:1.

- Poraz uvijek boli, rekao je selektor "Furije" Luis Enrike (Enrique) i dodao:

-  Švicarska nam je od početka stvarala probleme. Prvo poluvrijeme bilo je najgore od kada sam selektor. Loše smo branili korner kod njihovog drugog kola. U nastavku smo bili bolji. Moramo raditi na svim segmentima, moramo se poboljšati. Imamo vremena. U Portugalu će biti finale, idemo u Bragu po pobjedu.

Također, istakao je da bi bilo bolje ići na Mundijal u Katar s pobjedničkim nizom, ali i da vjeruje u svoj tim.

-  Puno je mojih igrača u prvom poluvremenu protiv Švicarske bilo ispod svoje razine. Švicarska je bila dobra, ona zna igrati. Kad nije tvoj dan, dogode se ovakve stvari - zaključio je Enrike.

Uoči zadnjeg kola, Portugal je prvi u grupi sa 10 bodova, dok je "Furija" druga sa dva boda manje...