Italija izborila završni turnir, golijada u duelu Engleske i Njemačke

"Azuri" slavili u Mađarskoj i osvojili prvo mjesto

Raspadori jedan od strijelaca za Italijane. AGENCIJE

26.9.2022

Fudbaleri Italije su gostujućom pobjedom nad Mađarskom (0:2) u posljednjem kolu grupe "tri" A divizije izborili nastup na završnom turniru Lige nacija.

Strijelci za pobjedu "Azura" vrijednu prvog mjesta bili su Đakomo Raspadori (Giacomo) u 27. i Federiko Dimarko (Federico Dimarco) u 52. minuti.

Engleska i Njemačka su istovremeno odigrale spektakularan meč u Londonu koni je završen rezultatom 3:3.

Imali su Nijemci dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Ilkaja Gundogana (Ilkay) iz penala u 52. i Kaija Haverca (Havertz) u 67. minuti.

Potom je uslijedio veliki preokret Engleza u režiji Luka Šoua (Luke Shaw - 72.), Mejsona Maunta (Mason Mount - 75.) i Harija Kejna (Harry Kane - 83 penal).

Nijemce je poraza svojim drugim golom u 87. minuti spasio Haverc.

Dok su Englezi još u prošlom kolu ispali u B diviziju, Njemačka je na kraju završila na trećem mjestu.