Bajern Minhen održao čas fudbala Leverkuzenu i prekinuo crnu seriju

Bavarci su do ove utakmice uvezali četiri meča bez pobjede

Slavlje "Bavaraca". Bundesliga

30.9.2022

Fudbaleri Bajerna uvjerljivo su pobjedili Bajer Leverkuzen sa 4:0 u 8. kolu Bundeslige i tako prekinuli niz od četiri utakmice bez trijumfa u prvenstvu.

Bavarci su poveli već u 3. minuti kada je Leroj Sane (Leroy) pogodio nakon asistencije Džamala Musijale (Jamal). Bajern je do drugog gola stigao u 17. minuti, a ovog puta Musiala se našao u ulozi strijelca, a asistirao mu je Tomas Miler (Thomas Muller).

Isti igrač pogodio je i u 39. minuti i tada je bilo jasno da "Apoteki" nemaju šta tražiti na Alijanc Areni. Konačnih 4:0 postavio je Tomas Miler pogotkom u 84. minuti.

Podsjetimo, Bajern je do ove utakmice uvezao četiri meča bez pobjede: s Borusijom Menhengladbah (1:1), Union Berlinom (1:1), Štutgartom (2:2) i poraz od Augsburga (1:0).