Arsenal se pobjedom nad gradskim rivalom Totenhemom učvrstio na čelu tabele

Derbi sjevernog Londona pripao "Topnicima"

Sedma ovosezonska pobjeda Arsenala. TWITTER

1.10.2022

U prvom susretu 9. kola engleske Premijer lige, Arsenal je na Emirejtsu savladao gradskog rivala Totenhem rezultatom 3:1.

Derbi sjevernog Londona započeo je golom domaćeg tima u 20. minuti, koji je na sjajan način postigao Tomas Parti (Thomas Partey).

Gosti su došli do poravnanja u 31. minuti, a strijelac je bio Hari Kejn (Harry Kane) s bijele tačke.

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, "Topnici" su ponovo uspjeli povesti i to preko Gabrijela Žezusa (Garbiel Jesus).

Važan trenutak desio se u 62. minuti, kada je gostujući igrač Emerson Rojal (Royal) zaradio direktan crveni karton.

Domaći su to kaznili već u 67. minuti, kada je Granit Džaka (Xhaka) poslije asistencije Gabrijela Martinelija (Gabriel Martinelli) postavio konačnih 3:1.

Arsenalu je ovo bila sedma ovosezonska pobjeda, kojom se učvrsio na čelu tabele s 21 bodom, što je četiri više od Mančester sitija i Totenhema na drugom i trećem mjestu.