Lester uvjerljivo slavio, Medison ispred De Brujnea i Kejna

Engleski veznjak predvodio "Lisice" do prve prvenstvene pobjede ove sezone

Medison: Igra u sjajnoj formi. Twitter

3.10.2022

Fudbaleri Lestera došli su do prve pobjede u sezoni nakon što su u 9. kolu Premijer lige deklasirali Notingem Forest sa 4:0. "Lisice" je predvodio sjajni Džejms Medison (James Maddison) koji je postigao dva gola i dodao asistenciju.

Lester je poveo u 25. minuti, kada je pogodio Medison, a dvije minute kasnije Hari Barns (Barnes) je udvostručio prednost svog tima nakon asistencije Džejmija Vardija (Jamie Vardy). U 35. minuti Medison je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca i postavio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Konačnih 4:0 postavio je rezervista Patson Daka nakon što ga je proigrao Medison. Engleski veznjak igra u odličnoj formi i navijači reprezentacije, sudeći po objavama na društvenim mrežama, žele da ga vide u timu na Svjetskom prvenstvu.

Inače, Medison je od 11. maja direktno učestvovao u 14 golova. Više od njega (17) ima jedino Erling Haland (Haaland). Iza Medisona su Kevin De Brujne (De Bruyne) i Hari Kejn (Harry Kane) sa po 13.