Rapsodija Mančester sitija, uvjerljive pobjede i Čelzija i Borusije Dortmunda

Slavili su Real i Juve, dok je PSG remizirao u Lisabonu

Petarda "Građana" protiv Kopenhagena. AP

Piše: E. Ć.

5.10.2022

S večerašnjim susretima kompletirano je 3. kolo grupne faze Lige prvaka. Mančester siti je slavio ubjedljivo sa 5:0 protiv Kopenhagena, a visoke pobjede upisali su i Čelzi protiv Milana (3:0), te Borusija Dortmund protiv Sevilje (4:1).

Trijumf je upisao i Real Madrid, koji je na svom terenu savladao Šahtar (2:1), a do prve pobjede u ovoj sezoni Lige prvaka došao je i Juventus. "Stara dama" je bila bolja od Makabija iz Haife (3:1), a meč je obilježio Anhel Di Marija (Angel) koji je upisao tri asistencije.

Ranije danas, Salzburg je pobijedio Dinamo Zagreb sa 1:0, a Lajpcig Seltika rezultatom 3:1.

TOK UTAKMICA:

90' - Kraj na svim terenima.

90' - Kraj i u Madridu i Torinu - Real Madrid je pobijedio Šahtar sa 2:1, Juventus bio bolji od Makabija iz Haife (3:1).

90' - Kraj na Etihadu - Mančester Siti je sa 5:0 savladao Kopenhagen.

83' - GOL! Juventus - Makabi 3:1 - "Stara dama" završava posao, a ponovo je strijelac Rabio. Ovo će biti prva pobjeda Juventusa u Ligi prvaka ove sezone. U prva dva kola zabilježio je poraz od PSG-a i Benfike.

62' - GOL! Čelzi - Milan 3:0 - Sada je pogodio i Ris Džejms. Nakon što je asistirao Obamejangu, bočni igrač se i sam upisao u listu strijelaca.

56' - GOL! Čelzi - Milan 2:0 - Obamejang udvostručuje prednost "Plavaca". Zanimljivo da je Gabonac jedan period karijere proveo kao član Milana.

55' - GOL! Mančester siti - Kopenhagen 4:0 - Siti nastavlja terorisati svoje protivnike. Rijad Marez je bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

51' - GOL! Sevilja - Borusija Dortmund 1:3 - Andalužani smanjuju zaostatak. Strijelac gola je En Nesiri. Zanimljivo da ga je VAR "spasio", jer je nakon ponovljenog snimka poništen prethodno pokazani crveni karton.

51' - GOL! Juventus - Makabi 2:0 - "Stara dama" prva dolazi do pogotka u nastavku, a strijelac je reprezentativac Srbije Dušan Vlahović koji je pogodio nakon proigravanja Di Marije. Argentincu je ovo druga asistencija večeras.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

Kovačić i De Katelar u duelu. AP

Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama.

45' - Veliku priliku propustio je Rade Krunić u finišu prvog dijela. Pogledajte zicer za bh. reprezentativca.

43' - GOL! Sevilja - Borusija Dortmund 0:3 - Dva brza gola "Milionera". Prvo je Belingem povisio na 2:0, a onda je Adejemi dodatno povisio svog prednost. Sevilji prijeti potop.

42' - GOL! Benfika - PSG 1:1 - Danilo Pereira je nespretnom reakcijom poslao loptu u vlastiti gol.

39' - GOL! Real Madrid - Šahtar 2:1 - Ukrajinci smanjuju zaostatak, Zubkov je strijelac.

39' - GOL! Mančester siti - Kopenhagen 3:0 - "Građani" završavaju posao za poluvrijeme. Sada je Kočolava zatresao vlastitu mrežu.

36' - GOL! Juventus - Makabi Haifa 1:0 - Adrien Rabio pogađa, "Stara dama" vodi.

33' - GOL! Mančester siti - Kopenhagen 2:0 - Novi gol Halanda, "Građani" udvostručili prednost.

28' - GOL! Real Madrid - Šahtar 1:0 - "Kraljevi" na pogon Brazilaca, nakon Rodriga sada se u listu strijelaca upisao i Vinisijus.

24' - GOL i u derbiju večeri! Vesli Fofana dovodi Čelzi u vodstvo, francuskom defanzivcu je to prvijenac za londonski klub.

22' - GOL: Benfika - PSG 0:1 - Leo Mesi pogađa za vodstvo Parižana. Argentinac je pogodio nakon asistencije Nejmara.

13' - GOL! Real Madrid - Šahtar 1:0 - Rodrigo se namjestio na šut i pogodio za vodstvo "Kraljeva".

8' - GOL! Mančester siti - Kopenhagen 1:0: Erling Haland je nezaustavljiv. Sjajne igre u prvenstvu prenio je i u Ligu prvaka. "Građani" vode protiv danskog predstavnika.

6' - GOL! Sevilja - Borusija Dortmund 0:1: Postignut je prvi gol večeras. Borusija Dortmund je preko Rafaela Gerera povela protiv Sevilje!

5' - Prvo uzbuđenje na Stemofrd Bridžu. Maunt je bio u šansi, ali njegov šut brani golman Milana Tatarušanu.

1' - Počele su utakmice!

Poznati su i početni sastavi.

Čelzi: Kepa, Fofana, Silva, Kulibali, Džejms, Čilvel, Loftus-Čik, Kovačić, Maunt, Sterling i Obamejang.

Milan: Tatarušanu, Tomori, Kalulu, Dest, Balo-Ture, Tonali, Benaser, Leao, De Ketelar, Krunić i Žiru.